BİZE SORUN
  • info@miramotopratik.com
  • +90552 885 44 10
  • +90412 504 08 08

Oto Klima

Oto Klima

 Oto Klima

Oto klima evlerimizde kullandığımız klimalarla aynı sistemle çalışmaktadır. Klimalar araçlarımızın içini soğuturken, yolcu kabinindeki memeleri de indirir. Klima, camlarda buğulanmayı otomatik olarak engeller. Miram Otopratik servis noktasında aracı klima bakterilerinden temizlemenin, klima gazına yakıt ikmali yapmanın, klima hatalarını kontrol etmenin ve tespit etmenin yanı sıra; 
Oto klima kompresörü tamiri 
Oto klima tamiri 
Oto klima temizliği 
Oto klima bakteri temizliği 
Klima gaz dolumu 
Klima sterilizasyonu 
Polen filtresi değiştirme seti. 

Oto Klima Nitrojen Kullanımı

Azot gazı(Nitrojen), klima sistemlerinde çalışırken mükemmel sonuçlar verir. Azot kuru, inert bir gazdır. Ayrıca ucuzdur ve kolayca temin edilebilir. Basıncı kontrol etmek için bir basınç regülatörü gereklidir. Uygun ekipman, kaynak ekipmanı satan yerlerde bulunabilir. Mevcut klima manifoldunuza bağlanmak için anahtar rakorları da gereklidir. 

Azot gazı(Nitrojen) klima kaçaklarının bulunmasını da kolaylaştırır 

Basınç altında kaçak kontrolü yapılırken basınçlı hava kullanılmamalıdır. Basınçlı hava nem içerdiğinden klima sistemine zarar verir. 

Klima sisteminin kurutulması ve vakum süresinin kısaltılması 

Soğutucuyu sisteme doldurmadan önce nitrojeni çalıştırmanız, kurutmanız ve boşaltmanız önerilir. Uygulamada klima sisteminin bir ucu atmosfere açık bırakılır. Diğer ucu ise A/C servis hattına bağlanır ve nitrojen silindiri ile basınçlı hava A/C sistemine verilir. Bu sayede nem zamanla kullanımdan dolayı klima sistemini kirletir. diğer nedenlerle temizlenecektir. Azot (Nitrojen) kullanmanın bir diğer avantajı da düşük seviyelerde vakum oluşum süresini kısaltmasıdır.
 

Miram Otopratik; Otomotiv sektöründe Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda markaları ile 1997 yılından bu yana bölgede faaliyet gösteren Miram Şirketler Topluluğunun bir parçası olarak faaliyetlerine 2021 yılının ilk çeyreğinde başlamıştır. Her türlü marka araç bakım hizmetiyle Diyarbakır'da faaliyet gösteren Miram Otopratik, Servis'te izlediği kalite politikasıyla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye ve sektöre liderlik yapma vizyonuyla hareket etmektedir.

> > > >
Bizi Arayın