BİZE SORUN
  • info@miramotopratik.com
  • +90552 885 44 10
  • +90412 504 08 08

Akü Satışı

Akü Satışı

 Akü Satışı

Aküler, elektrik enerjisini kimyasal biçimde depolayan ve gerektiğinde elektrik enerjisi olarak yeniden kullanan bir bileşendir. Akülerin pozitif ve negatif olmak üzere iki terminali vardır.

Akü Satışı:  Akü satın almak veya değiştirmek için Miram Otopratik'ten randevu alabilirsiniz. Akü aracın en önemli parçasıdır. Yolda olmak önemlidir çünkü akü bittiğinde araba çalıştıramazsınız. Akü satışı yanı sıra arıza tespiti, akü izleme ve şarj hizmetleri de vermekteyiz. Her marka ve model araçtan araca farklılık gösterse de; Otopratik markası altında satılan akülerimiz çok çeşitli voltaj ve amperlerde mevcuttur. 

Aküler Kullanılan metal türüne göre kurşun asit, nikel kadmiyum, nikel ve demir gibi kategorilere ayrılır. 

Günümüzde en yaygın satılan akü tipi, temel olarak kuru ve ıslak olmak üzere iki tipe ayrılan kurşun asit aküdür. Akü Satışı için detaylı bilgi ve sorularınız için bize iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

En yaygın olarak kullanılan batık akü, marş motoru veya SLI olarak da bilinen klasik otomobil aküsüdür (marş, aydınlatma ve ateşleme işlevleri İngilizce kısaltmalarla gösterilir). Araç aküleri de iki tipe ayrılır: tam kapalı priz veya açılabilir priz. Bu iki akünün iç yapısı aynıdır. Bu nedenle her ikisi de sıradan kurşun asitli pillerdir. Kapalı aküerden farkı, fişin açılamamasıdır. Bu akülere su eklenemediğinden, voltajı iyi olan araçlara takılması daha uygundur. 

Ayrıca iç yapıları ve kullanım alanları farklı olmakla birlikte sabit (fabrika sabiti) ve çekici (forklift) aküler de sıvı ürün gamına dahildir. 

Kuru akünün, özellikle VRLA pilinin iç yapısı ve teknolojisi farklıdır. Türkçe karşılığının VRLA tanımı, ayar valfli kurşun asit bataryadır. Bu aküler de iç yapılarına göre ikiye ayrılmaktadır. 

AGM (elektrolit emdirilmiş ayırıcı) ve VRLA jel akü. Bu pillerin temel özelliği taşma yapmamaları ve asit sızdırmamalarıdır. Gaz üretimi minimumdur. Bu nedenle çok güvenlidir ve çok daha uzun bir kullanım süresine sahiptir. Ayrıca ıslak akülere göre daha iyi titreşim direncine sahiptir. Nakliye karmaşık değildir. Kullanım alanları arasında sabit tesisler, UPS, gemiler ve enerji santralleri yer almaktadır.

Miram Otopratik; Otomotiv sektöründe Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda markaları ile 1997 yılından bu yana bölgede faaliyet gösteren Miram Şirketler Topluluğunun bir parçası olarak faaliyetlerine 2021 yılının ilk çeyreğinde başlamıştır. Her türlü marka araç bakım hizmetiyle Diyarbakır'da faaliyet gösteren Miram Otopratik, Servis'te izlediği kalite politikasıyla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye ve sektöre liderlik yapma vizyonuyla hareket etmektedir.

> > > >
Bizi Arayın