BİZE SORUN
  • info@miramotopratik.com
  • +90552 885 44 10
  • +90412 504 08 08

Check-Up

Check-Up

 Check-Up

Sizin ve diğer sürücülerin ve yayaların güvenliği için aracınız düzenli olarak Check-Up'tan geçmesi gerekir.  Miram Otopratik'te aracınızın Check-Up işlemi sırasında teknisyenlerimiz, aracın 52 farklı fonksiyon testinden hatasız geçtiğini kontrol ederler.

Ülkemizde 3 yaşından büyük şahsi araçların en az 2 yılda bir muayene edilmesi gerekmektedir. Bu kontrol, trafiğe arka arkaya iki kez giren araçların kontrolden geçmeden tespit edilememesi durumunda trafiğe çıkmaları yasaklanarak trafikten men edilir. Bu yasal zorunluluk, direksiyon başındaki sürücülerin güvenliği için oldukça önemlidir. 

Bölgesinde otomobilinizin check-up işlemi için Miram Otopratik hizmetinizde! 

Check-Up sırasında aracınızın motor yağ seviyesi, motor soğutma suyu seviyesi ve yoğunluğu, fren hidroliği seviyesi, hidrolik direksiyon hidrolik sıvı seviyesi, antifriz seviyesi, yardımcı kayışlar, hava ve polen filtresi, yağ ve su sızdırmazlığı, egzoz, susturucu, katalizör, DPF. motoru kontrol edilmektedir. 

Aracın elektrikli aksamları kontrol edilirken, dijital uyarılar kontrol edilir ve varsa hata kodları okunur, araç bilgi ekranındaki uyarılar, tüm araç aydınlatma sistemi (farlar, park, stoplar, sinyaller, plakalar, iç sis lambaları) , klimanızın performansı, akü ölçümleriniz, cam suyu ve cam yıkama sistemiyle sileceklerinizin kontrolü yapılır. 

Fren Sistemlerinin kontrolünde;  önden arkaya fren diskleri, fren hortumu bağlantı parçaları, el freninizin ayarlanması, aracınızın süspansiyonu, aks ve körükleri, rot başları ve mafsalları, direksiyon bağlantı parçaları, burçlar ile takozlar, dış lastik derinliği, lastik basıncı 'hava/hasar durumu ile subap başlıklarının kontrolü gerçekleştirilmektedir. 
 

Miram Otopratik; Otomotiv sektöründe Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda markaları ile 1997 yılından bu yana bölgede faaliyet gösteren Miram Şirketler Topluluğunun bir parçası olarak faaliyetlerine 2021 yılının ilk çeyreğinde başlamıştır. Her türlü marka araç bakım hizmetiyle Diyarbakır'da faaliyet gösteren Miram Otopratik, Servis'te izlediği kalite politikasıyla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye ve sektöre liderlik yapma vizyonuyla hareket etmektedir.

> > > >
Bizi Arayın