BİZE SORUN
  • info@miramotopratik.com
  • +90552 885 44 10
  • +90412 504 08 08

Oto Arıza Tespit ve Onarım

Oto Arıza Tespit ve Onarım

 Oto Arıza Tespit ve Onarım

Oto Arıza Tespit ve Onarım Araç arızalarının zaman içinde doğru tespit edilmesi ve maliyetlerin en aza indirilmesi önemlidir ancak bir araç arızası zamanında tespit edilmezse teslimata kadar yayılır ve tekrarlama olasılığı yüksektir. 

Oto Arıza Tespit ve Onarım Otomotiv teşhis ve onarım ekipmanları, özel servisler, özellikle bilgisayar arızalarını tespit etmek amacıyla geliştirilmiş (evrensel) (teşhis tarama aleti) birçok popüler marka için kullanılır.

Otomatik Hata LED'ini nasıl kapatabilirim? Arızalı ikaz lambalarından kaynaklanan arızalar konusunda araç sahipleri ve bakım personeli bilgilendirilmektedir. Sonuç olarak, kullanıcı soruna ilişkin bir bildirim alır ve tanılama cihazından veya başka bir deyişle ODB'den sorun hakkında bilgi alabilir. 

Işığının sönmesi için aracın bir diyagnostik cihazına bağlı olması ve hata hafızasının silinmesi yani resetlenmesi gerekir ancak hatanın kalıcı mı yoksa geçici mi olduğu duruma göre değişir. 

Oto Arıza Tespit ve Onarım Elektronik motor arızalarında yaygın olarak görülen hatalı onarım, bakım veya parça değişimi sonucunda karşılaşılan hatalı teşhis ve şikayetler şu şekilde gösterilmektedir: Lambda probları yakıt veya hava-yakıt ek akış sorunları gösterir. Patlama sensörü bir ateşleme arızasına bağlıdır. 

• Tüm araçlarda konvansiyonel (üniversal) teşhis cihazları kullanıldığından, arıza kodları sistem tarafından yanlış yorumlanabilir veya yanlış yorumlanabilir ve yanlış çözümler üretebilir. 

• Hiçbir şekilde cihaza bağlanmadan, tahminde bulunmadan, yanlış yaparak ve gereksiz işçilik maliyetlerine katlanmadan “hata kelimedir” demek. 
• Servis personelinin konuyla ilgili bilgi ve tecrübesinin olmaması oto arıza tespit ve onarımı konusunda size zaman kaybettirecektir. Zaman kaybetmemek için Miram Otopratik’e sizi bekleriz.


Miram Otopratik; Otomotiv sektöründe Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda markaları ile 1997 yılından bu yana bölgede faaliyet gösteren Miram Şirketler Topluluğunun bir parçası olarak faaliyetlerine 2021 yılının ilk çeyreğinde başlamıştır. Her türlü marka araç bakım hizmetiyle Diyarbakır'da faaliyet gösteren Miram Otopratik, Servis'te izlediği kalite politikasıyla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye ve sektöre liderlik yapma vizyonuyla hareket etmektedir.

> > > >
Bizi Arayın