BİZE SORUN
  • info@miramotopratik.com
  • +90552 885 44 10
  • +90412 504 08 08

Ford Özel Servisi

Ford Özel Servisi

 Ford Özel Servisi

Ford Özel Servisi Rutin bakım, tüm motorlu araçlar için geçerli olan ve genel olarak araç ve hafif ticari araçlar için üretici tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi gerektirebilecek bir kontrol önlemidir. Her 10.000, 15.000 veya 20.000 km'de bir gibi Ford özel servis aralıklarında yapılan rutin bakım, motor ömrünü uzatmak ve güvenli sürüş için çok önemlidir. 

Ford Özel Servisi her gün güncellenmekte ve yenilenmektedir. Ford Özel Servisi Motor yağının değiştirilmesi, hareketli motor parçaları arasında kaygan bir yüzey oluşturarak sağlıklı ve keyifli bir çalışma ortamı yaratır. Çünkü motor yağının kalitesi ve miktarı sürtünmeyi önleyecek ve aynı zamanda parçalara zarar gelmesini önleyecektir. Bu motorun ömrünü uzatır. 

Ford Özel Servisi Motor yağı filtresi, kirli motor yağı atıklarının motor bileşenleri arasına girmesini önleyen bir filtredir. Ayrıca parçalar çalışma sırasında sürtünmekte ve özellikle motor yapısı bozulduğunda bu sürtünme parçacıkları motorun arızalanmasına neden olabilmektedir. Motor yağ filtresinin görevi bu parçaları toplamak ve motorun parçaları arasında hareket etmelerini veya birikmelerini önlemektir. 

Ford Özel Servisi Motor Hava Filtresi, temizleme ve dışarıdan gelen havayı emme olmak üzere iki farklı fonksiyona sahiptir. Sağlıklı bir motor sağlamanın tek yolu budur. Polen filtreleri Polen filtreleri klimalı araçlarda bulunur. Klimanın dolaştırdığı havayı araca girmeden önce filtreler. Bu, klimanın ve su besleme motorunun ömrünü uzatır. 

Ford Özel Servisi Yakıt filtresinin değiştirilmesi rutin bakımın bir parçasıdır. Genellikle yakıt deposu kapağının hemen altında bulunan bu filtre, yakıttaki partikülleri de filtreler. Sonuç olarak, motorun ömrünü uzatır.


Miram Otopratik; Otomotiv sektöründe Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda markaları ile 1997 yılından bu yana bölgede faaliyet gösteren Miram Şirketler Topluluğunun bir parçası olarak faaliyetlerine 2021 yılının ilk çeyreğinde başlamıştır. Her türlü marka araç bakım hizmetiyle Diyarbakır'da faaliyet gösteren Miram Otopratik, Servis'te izlediği kalite politikasıyla müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye ve sektöre liderlik yapma vizyonuyla hareket etmektedir.

> > > >
Bizi Arayın